Kuidas aitavad LEGO® klotsid aju treenida?

Mäng on lapse jaoks väga oluline ja tõsine tegevus – see on tema jaoks peaaegu sama, mis täiskasvanutele töö. Mängu ajal viibib laps omaette maailmas, unustades kõik ümbritseva: aja, söömise, magamise. Laps võib vihastada või ärrituda, kui tal miski ei õnnestu, ning üritada püüda tähelepanu nutmisega. Sellises olukorras on oluline lapse võistlusindu toetada ning selgitada, et vahel on õnnestumiseks vaja teha lisapingutus või kasutada kujutlusvõimet. Seejuures saavad vanemad näidata lapsele, kuidas katse-eksituse meetodil on võimalik teatud asjades osavaks saada.

Harjutamine teeb meistriks. Pealegi on see kasulik lapse mälule. Kui tahame milleski hea olla, peame palju harjutama. Nagu klaverimäng või iluvõimlemine, vajab ka meie aju harjutamist. Kogu teave salvestub mällu ning mälu treenides aitame endil saada paremaks ja omandada kiiremini uusi oskusi. Mälu treenivad mängud on laste jaoks vajalikud: nende kaudu saavad nad teadlikuks läbielatud olukordadest ning need aitavad lastel lahendada igapäevaseid ülesandeid ja mõista, kuidas maailm toimib.

Lapsevanem saab treenida lapse mälu iga tegevuse ajal. Ema küsib küsimusi ning koos üritatakse meelde tuletada õige vastus. „Mis värvi on meie auto? Mis värvi on meie maja? Kas sa mäletad, mis on selle puuvilja nimi?“ Emaga koos õpib laps uusi asju iga päev. Mängides LEGO sarja „MINU ESIMENE“ komplektidega, õpib või tunneb laps ära asju, mida ta on näinud maakodus. Teine viis lapse mälu treenimiseks on ehitada koos klotsidest midagi ning lasta seejärel lapsel ise sama asi järgi teha.

Lapse võistlusindu ja motoorikat saab treenida erinevate ülesannete abil, näiteks jooksu- või suurima torni ehitamise võistlusega. Vanemad innustavad lapsi ning koos panevad nad paika igapäevased eesmärgid. Minivõistluste kaudu saab laps harjutada värvide või numbrite tundmist – näiteks: kes leiab komplektist esimesena punase klotsi või kolm looma või kes ehitab kõige suurema või tugevama maja.

Tutvu "MINU ESIMENE" komplektidega siin!